Novinky
Novoměstský pětiboj podruhé
O víkendu 16. a 17.října se konal již 2.ročník Novoměstského pětiboje. Ke Křivdům do Nového Města nad Metují jsme se přesunuli po závodech v Dolní Olešnici - Nových Zámcích a kolem 16:30 jsme začali prvním závodem. Zkrácená trať na mapě Leštiny byla pro některé silným zážitkem.
Je to jeden velký svah nahoře s menšími skalními věžemi, s hustníky, kameny a srázy, pár cest a dole řeka. Závodníci, kteří startovali později, měli smůlu a podstanou část své trati absolvovali za stále houstnoucí tmy, samozřejmě bez čelovky. Takže podívat na mapu, kde bylo trochu vidět, a šup do tmy. Vodní jámu jsem v temnu našla podle odraženého světla od hladiny, ale kleště jsem objevila až po chvíli přivázané uprostřed na klacku. Naštěstí se nikdo neztratil. Po večeři následoval noční sprint na zahradě, to už s čelovkami, přesto měli někteří problém pochopit, kam jít. A potom přišlo na řadu promítání. Nejdříve Pavel překvapil dlouho očekávaným videem ze soustředění v Běluni (moc pěkné), pak přidal Roman fotky z Běluně a ze Šumavy, Ondra s Michalem z Ameriky, Chaloupkovi z Dolomit a Křivdovi video z Anglie. Spát jsme šli hodně pozdě.
Ráno nás čekala krátká trať na mapě U Sokolovny. Tento závod se mi moc líbil, nebyla jsem poslední, ale Jana si rozbila koleno. Ještě před obědem jsme stihli pípačku na zahradě, někteří běželi bosí. A po obědě přišel vrchol, poslední závod, klasika na mapě Pekelský les, kdy tratě vedly z "našeho" svahu přes řeku na protější stranu. Ovšem nejhorší bylo vyšplhat se zpět korytem potoka (naštěstí bez vody) mezi skalami. Na konci startovního pole vybíhali tři nejlepší handicapem, první Pavel, druhý Ondra a třetí Michal. Ale na doběhu to vypadalo jinak. Celkové vítězství v nejstarší kategorii vybojoval Michal, druhý doběhl Pavel a třetí Ondra. V mladší kategorii vyhrál s minimálním náskokem Láďa před Tomem a Verčou a v nejmladších skončili v pořadí Míša, Káťa a Zuzka. Sobotní zamračené počasí se v neděli vylepšilo, bylo chladno, ale slunečno, a tak jsme si běžecký víkend pěkně užili a těšíme se na příště. Poděkování patří Křivdům za ubytování a VELKÉ poděkování Martinovi, který pro nás vše připravil.
Nejpopulárnější články
Vyhledat
Novinky ČSOS
-
Grand prix Silesia
Po roce se velikonoÄnà vÃcedennà závody Grand prix Silesia vracà do bÅidlicových terénů u Bohdanovic.
-
V TrutnovÄ zaÄal Kitl Äeský pohár
Kitl Äeský pohár zaÄal krátkou tratà v TrutnovÄ-PoÅÃÄÃ. V elitnÃch kategoriÃch byli nejlepÅ¡Ã Denisa Kosová a Daniel Bolehovský.
-
Jak se bÄhalo o vÃkendu v oblastech
Druhý dubnový vÃkend pokraÄovaly v nÄkterých oblastech oblastnà soutÄže.
-
NoÄnà tituly pro Královou a Vandase
Druhou dubnovou sibiru zaÄala letoÅ¡nà sezóna závodů sekce OB. TradiÄnÄ prvnÃm závodem bylo Lucifer Mistrovstvà ÄR v noÄnÃm orientaÄnÃm bÄhu . V ženách vyhrála Denisa Králová, v mužÃch Daniel Vandas (oba PHK).Â
Mapový archiv
-
NedÄle 30 bÅezen 2025: Nyköpingsorienteringen
Ladislav Semrád
Kategorie: Závody
Nävekvarn, Nyköpings OK, SWE
-
Sobota 29 bÅezen 2025: MÃ¥senstafetten
Ladislav Semrád
Kategorie: Závody
Nävekvarn, OK Måsen, SWE
-
Pátek 28 bÅezen 2025: pre-10Mila Yxviken
Ladislav Semrád
Kategorie: Tréninky
Yxviken, FSOK, SWE
-
Pátek 28 bÅezen 2025: pre-10Mila Nyhem
Ladislav Semrád
Kategorie: Tréninky
Nyhem, FSOK, SWE