Eurometeeng a SP v Itálii

Euromeeting, tradiční závody reprezentačních skupin jednotlivých států se konají za účelem seznamování se s terény budoucích Mistrovství světa. V roce 2023 to bude šampionát ve Švýcarsku, a proto se letos jednotlivé týmy sjely do švýcarského regionu Aletsch, aby se v rámci závodů Euromeetingu na krátké a zkrácené klasické trati, seznámili závodníci s lokalitou, kde bude připravované Mistrovství světa probíhat.

Závodilo se ve velké nadmořské výšce, zajímavostí určitě bylo, že závodníci se na start přesunovali lanovkou. Tratě vedly převážně po alpských pastvinách se skalními plotnami a balvany, většina závodního prostoru byla nad hranicí lesa. Závody přilákaly řadu výborných závodníků. Mezi nimi se objevila i osmička českých reprezentantů. Jedním z nich byl i choceňský orientační běžec Tomáš Křivda, který zaběhl výborně v závodě na krátké trati a umístil se na druhém místě, když zaostal pouhých 6 sekund za výborným finským běžcem Oli Ojanaho.

V severní Itálii, v oblasti Veneto, se běželo na počátku října závěrečné 3. kolo Světového poháru v orientačním běhu. V náročném závodě na klasické trati zaběhl životní výsledek Tomáš Křivda a vybojoval 13. místo. Druhým individuálním závodem byla krátká trať, kde Tomáš přidal další krásné umístění, když obsadil 26. místo. V celkovém hodnocení Světového poháru 2021 skončil na výborné 26. pozici.

Světový pohár zakončily závody sprintových štafet, které se konaly ve velmi známém horském středisku Cortina d’Ampezzo. České štafetě se podařilo dosáhnout krásného umístění na širším podiu. Na druhém úseku přispěl svým výkonem na výsledné 5. místo choceňský Tomáš Křivda.