Východočeský pohár 2022

Z jarní části Východočeského poháru máme za sebou již čtyři kola.

Sezonu zahájil tradiční Jarní pohár nočním závodem v pátek 18.března. Naši závodníci se na start postavili až v sobotu na klasické trati v hradeckých lesích. Závodů se zúčastnilo přes 30 členů našeho oddílu. Nejlepších výsledků dosáhli Wiktor Kociuba 4.místem ve starších žácích a Vojta Šimek 6.místem v mladších žácích. V dospělích pak Remigiusz Widziewicz a Ivan Křivda obsadili 1. a 3. místo v kategorii H55C. Nová sezona znamená pro mnoho běžců posun v kategoriích, a tak se Verča Komárková, Káťa Macháčková, Bětka Holingerová a Víťa Šafr přesouvají do starších žáků. Zde máme i nového závodníka Alexe Matouška v kategorii D. Šimon Borovec bude běhat v mladších dorostencích, Kuba Pirkl a Viktor Nimshaus ve starších dorostencích.

Neděle patřila štafetám, kdy se na start postavilo pět choceňských štafet. Nejlépe se dařilo mužské štafetě, kde Láďa Semrád přiběhl druhý z prvního úseku, celkově pak pánové skončili na 9.místě (+Honza Sháněl a Kuba Šimek). Za zmínku stojí účast dvou ženských štafet (13. a 14.místo). Dařilo se Vojtovi Šimkovi, který vyhrál první úsek ve štafetách mladších žáků, když běžel za Východočeskou oblast.

Za nádherného počasí proběhlo následující víkend 2.kolo VčP v Semíně. Běžela se opět klasická trať v rovinatém terénu. Závod se vydařil Kátě Mimrové (5.místo v mladších dorostenkách), v mladších dorostencích obsadili 2. a 5.místo Tymoteusz Bultrowicz a Filip Wodzicki. V mužích byl pátý Stanisław Kurzyp a ve veteránech byli shodně třetí Kalikst Sobczyński (H45C) a Romuald Guga (H65C). Při svém druhém závodě vyhrál Alex Matoušek ve starších žácích kategorie D.

Semtín

V sobotu 2.dubna nás za ukrutné zimy čekal dvojzávod. Třetím kolem byla krátká trať na hoře Tábor. Ve veteránech H55C Roman Půlpán zvítězil, shodné 4.místo si odnesli Vojta Šimek v mladších žácích a Pavel Švadlena v H45C. Odpoledne proběhlo oblastní mistrovství ve sprintu v Jilemnici. V mladších žácích Vojta Šimek vyhrál, v mužích obsadil Michal Švadlena 6.místo, stejně tak Káťa Mimrová v mladších dorostenkách. Ve veteránech H55C skončil Roman Půlpán třetí. Sprint se podařil I Alexovi Matouškovi, který ve starších žácích kategorie D také vyhrál.